Üdvözöljük  a pécsi Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola és Óvoda honlapján!

Április 2018

Számláló

Tanév vége

15.6.2018 - 00:00 o'clock

Time remaining

Countdown
expired

CDUB - CountDown-Up Big

nf.jpg     esza.jpg

eu logo.jpg

sztlogo.jpg

Google bookmarkDel.icio.usTwitterFacebook

Pályázataink rövid bemutatása:

1.

TÁMOP 3.1.4 - Innovatív iskolák fejlesztése c. konstrukcióban nyertes pályázat

Pályázó neve: Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola
Projekt megnevezése: Innovatív Iskola pályázat a Néri Szent Fülöp Általános Iskolában
A Pályázatot benyújtó (Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola) 39 612 393 Ft összegű, vissza
nem térítendő támogatásra jogosult, melyet köteles a Pályázatban meghatározott projekt
végrehajtására fordítani.

Az „Innovatív Iskola” pályázat keretin belül új programok indultak iskolánkban. Több osztályunk jutott el erdei iskolába; a felső tagozatosok megismerkedhettek a mékorszerű  használatával. A mindennapos testnevelés foglalkozásokon számukra új mozgásformákat és eszközöket is megismertek: pl. trambulin, floorball, modern és népi táncok. Nyelvi táborokat, nyelvi témaheteket, egészségnapokat, elsősegélynyújtó tanfolyamot szerveztünk. A programokon keresztül is erősödtek a civil és egyéb szervezetekkel a kapcsolataink pl. a rendőrséggel, a mentőszolgálattal, az Erdei Iskola Egyesülettel, a Máltai Szeretetszolgálat pécsi segítőivel, a Khetanipe Egyesülettel, a budapesti Manna Kulturális Egyesülettel.

2.

Az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program
támogatási rendszeréhez benyújtott
''A város peremén is van esélyed!''” című, TÁMOP-
3.3.8-12/2-2012-0050 jelű pályázatát
a Társadalmi Megújulás Operatív Program Irányító Hatóságának vezetője
 29 500 000 F t
ö s s z e g ű t á m o g a t á s r a é r d e m e s n e k í t é l t e .

tmp13A.png

tmp4827.png

tmp9CC8.png

Közreműködő Szervezet neve és elérhetősége

ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.
Cím: 1134 Budapest, Váci út 45. „C” épület

Weblap: www.esza.hu

Tel: 06-1/273-4250

„A város peremén is van esélyed!” esélyegyenlőségi pályázatunk lehetőséget adott arra, hogy tanulóink szüleikkel együtt eljussanak az ország különböző tájaira és részt vehessenek érdekes kulturális programokon. Így jutottak el a Balatonra, Ópusztaszerre, Budapestre, a Velencei- tóhoz, budapesti és pécsi múzeumokba, illetve színházi előadásokra. Bevontuk a szülőket és a környék lakóit az iskola életébe, segítettek az intézmény környékének rendezésében, részt vettek az adventi készülődésben. Szülök akadémiája elnevezésű előadásainkon egészségügyi, gyermeknevelési, párkapcsolati kérdésekben kaphattak új információkat és segítséget. A közös főzések a generációk közti kapcsolatok egy izgalmas formájának bizonyultak. Szakköreink és pályaorientációs programjaink segítik tanulóinkat a pályaválasztásban.

3. A”Határtalanul” pályázat módot adott arra, hogy a 7. osztályosok a magyarlakta horvátországi Szlavóniába látogassanak. Megismerkedtek, barátságot kötöttek eszéki magyar gyerekekkel. Barangoltak a Papuk hegységben, Raholcán, Varasdon, Csáktornyán , Daruváron a magyar történelem szlavóniai vonatkozásaival ismerkedtek meg.

4. Két testvériskolai pályázatunk keretében egy Somogy megyei és egy erdélyi oktatási intézménnyel vettük fel a kapcsolatot. A két iskolával közösen szervezett programok lehetővé teszik, hogy Somogy megye illetve Erdély kincseit, is felfedezhessék tanulóink a több napos látogatások, és táborok, illetve az egy éves tanulmányi és kulturális programok során.

5.  Az én Bibliám -a Biblia újrafordítása a reformáció jegyében c. programsorozaban vettünk részt az elnyert támogatás segítségével. Kód: REB-15-PROG-0047

A reformáció kezdetének 500. évfordulójára készülve ismeretterjesztő programokat szerveztünk.

Látogatók

Ma19