Üdvözöljük  a pécsi Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola és Óvoda honlapján!

Szeptember 2018

Számláló

Őszi szünet

27.10.2018 - 00:00 o'clock

Time remaining

Countdown
expired

CDUB - CountDown-Up Big
Google bookmarkDel.icio.usTwitterFacebook

Időben ébredj fel, hogy 7.30 órakor már az iskolában legyél!
Ha 7.30 óra előtt érkezel, a portánál vagy az udvaron tartózkodj!
Az iskola épületét csak tanári engedéllyel hagyhatod el.
Amikor megérkezel az iskolába, köszönj iskolatársaidnak, az iskola dolgozóinak! Ha fiú vagy, az épületbe lépéskor vedd le a sapkádat!
Az első szünet aaz alsósoknak,a második a felsősöknek a tízórai ideje.
Ha az időjárás kedvező,  akkor a szünetben az udvarra mehetsz.

A tanítás vége után vár a napközi vagy a tanulószoba.
Tartsd be az ebédelési rendet, türelmesen várakozz! Ebédelned csak pedagógus felügyelete mellett lehet. Étkezés előtt moss kezet!
A mobiltelefonodat az iskolába érkezéskor kapcsold ki, s csak akkor kapcsold be ismét, amikor véget értek iskolai foglalkozásaid. De ha úgy gondolod, akár otthon is hagyhatod!
A folyóson található padokat ne táskatartónak használd!
Testnevelés óra előtt csak nevelő engedéjével és kíséretében mehetsz be az öltözőbe.
A számítástechnika terembe csak a tanórára szükséges eszközöket viheted be.
Az óraközi szünetek alatt készülj a következő tanórára, beszélgess társaiddal!
Tájékoztató füzeted mindig legyen nálad!
A váltócipő nemcsak az épület tisztaságát, lábad kényelmét is szolgálja.
Az öltözőszekrényedet mindig tartsd rendben!
Padod és környéke mindig tiszta legyen!
Vigyázz az iskola bútoraira! Ha firkálni szeretnél, egy papír mindig kéznél van.
Ügyelj a mosdók tisztaságára!
Iskolai ünnepélyeken fehér felsőben és sötét nadrágban vagy aljban jelenj meg!
Öltözékedet mindig az ápoltság és szerénység jellemezze! A fiatalság a legjobb kozmetikum, melynél többre nincs is szükséged.
Társaiddal és a felnőttekkel légy mindig kedves, segítőkész, udvarias és tisztelettudó!
Kerüld a csúnya beszédet és a durvaságot! Hidd el, semmire sem jelent megoldást, és valakit mindig megbántasz vele.
Nem szép látvány, ha valaki rágógumizik. Te se tedd!
Étkezz egészségesen! Kerüld az egészségre káros ételeket, innivalókat!
Vigyázz az udvaron lévő fákra, bokrokra, az épületben lévő növényekre! Jó lenne, ha sokáig zöldellnének még mindenki örömére.
Légy környezettudatos! Ügyelj arra, hogy minden hulladék a helyére kerüljön! Szorgalmasan gyűjtsd a hasznos anyagot!
Amit nyugodtan otthon hagyhatsz:   nagy értékű játékok, bőrfoci, értékes ékszerek,…
Tartsd tiszteletben társaid holmiját, vigyázz a tantermekben és a folyósokon található tárgyakra!
Ha olyan tárgyat találtál, ami nem a tied, tanítóidnak vagy a tanári szobában add le!
Ha bármilyen rendkívüli eseményt észlelsz, azonnal szólj a hozzád legközelebb tartózkodó felnőttnek!

Látogatók

Ma4