Üdvözöljük  a pécsi Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola és Óvoda honlapján!      

 

Naptár

Január 2019
H K Sz Cs P Szo V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Számláló

Tavaszi szünet

17.04.2019 - 00:00 o'clock

Time remainingCountdown
expired


CDUB - CountDown-Up Big
Google bookmarkDel.icio.usTwitterFacebook

Puskásné Rüll Anett vagyok, a Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola és Óvoda tanítója.

            Harmadik éve dolgozom a tanítónőként. Ezalatt a rövid idő alatt csak erősödött bennem az, amit főiskolásként éreztem: a kisgyerekek iránti szeretet és a tanításhoz fűződő elhivatottság. Jelenleg negyedik osztályosokat tanítok. Napközis tanító néniként már foglalkoztam elsős gyerekekkel, azonban most, mint leendő elsős osztályfőnök, eddigi pályám legnagyobb kihívása előtt állok. Az izgalom mellett nagy örömmel és lelkesedéssel készülök erre a feladatra.

Szeretném, ha a leendő kis elsősök nem félelemmel, feszengve készülnének az iskolába, hanem örömmel, izgalommal és kíváncsisággal várnák az újdonságokat. Épp ezért az iskolai előkészítő remek lehetőség lesz arra, hogy kicsit közelebb kerüljünk egymáshoz, és bevonjam őket az iskola világába,

A tanítást igyekszem élvezetessé, érdekessé tenni a gyerekek számára, fontosnak tartom a játékosság elvét. A mindennapok során a gyerekek egyéni képességeihez igazodva, sokszor differenciálva tanítok, hiszen mindenki másban jó, míg más területen esetleg segítségre szorul. Igyekszem őket őszinte, tisztelettudó kisemberekké nevelni a keresztény értékrendet követve. 

Fontosnak tartom, hogy tanítványaim otthonos környezetben töltsék mindennapjaikat, boldog, nyugodt légkörben, hiszen a gyerekeknek az iskola a második otthonuk. Azt gondolom, hogy egy tanító néni és kis tanítványai között jóval több van, mint egy tanár-diák viszony, ezekben az években a tanítás csak szeretetteljes légkörben folyhat, mert magam is azt vallom, amit a következő idézet: „A gyermek csak azt képes szeretni, aki őt szereti, és csak szeretettel lehet nevelni.”

Örömmel veszem, ha a szülők felkeresnek az esetleges problémák kapcsán. Közös érdekünk, hogy megoldjuk azokat, hisz egy a célunk: a gyermekek jóléte, kiegyensúlyozott fejlődése.

b_150_100_16777215_00_images_2017-18_RA.jpeg

Látogatók

Ma0
Tegnap12
Heti29
Havi213
Összes26529

Currently are 56 guests and no members online

Buszjáratok

busz.jpg

 

      

4  12