Augusztus 2022

Néri napok

Iskolánkban minden évben megünnepeljük Néri Szent Fülöp emléknapját. Az idei év különleges: 10 éve hogy  a Pécsi Egyházmegye lett a fenntartónk, valamint 145 éve létesült iskola a szabolcsi területen. Ezen alkalomból Kókay Imréné igazgatóhelyettes asszony egy kiállítást készített, melynek célja a múlt felidézése volt.

Az első napon játékos vetéledővel ünnepletünk. Sportverseny, quiz- memória játékok, osztályéneklési verseny és sok más érdekes, vicces feladatokon keresztül versenyeztek iskolánk tanulói.

A délelőtt zárásaként a Rotary Club országos rekordkísérletet hajtott végre. A gyermeknapot előrehozva, 30 ezer jégkrémmel lepte meg csütörtökön a fiatalokat az ország több helyszínén. Pécsről négy intézmény csatlakozott az akcióhoz. Köztük volt a Néri Szent Fülöp iskola is.  https://fb.watch/diMeoJDoZG/

Jubileumi szentmise és műsor

A jubileumi műsor előtt Felföldi László pécsi megyéspüspök celebrált szentmisét iskolánk tanulóinak, dolgozóinak és a meghívott vendégeknek. A szentmise után ünnepi műsorunk következett. Felléptek nagycsoportos óvodásaink, iskolánk kórusa, néptánc csoportja, a Szimfónia Alapfokú Művészeti Iskola növendékei. Az alsó tagozatos tanulóink mesével, verssel és népdal csokorral színesítették a műsort. Zomborné Kutas Éva egykori igazgatóhelyettes iskolánk 145 éves múltjáról mesélt, Király Péter intézményvezető a 10 éves egyházi fenntartásról és az intézményben folyó munkáról tartott ünnepi beszédet. A műsor végén a Néri iskola alapító tagjainak átadásra kerültek az emlékplakettek.

További képek