Köszöntjük a Magyar Katolikus Egyház Pécsi Egyházmegye fenntartásában működő Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola és Óvoda honlapján.

Kedves Látogató! 

Szeretettel köszöntöm iskolánk és óvodánk honlapján. Olyan információkat találhat itt, melyek sokat segíthetnek Önnek a tájékozódásban, a sokrétű tevékenységet folytató, családias légkörű intézményünk munkájának megismerésében. Célunk, hogy e honlap segítségével az aktuális híreket, történéseket a lehető leggyorsabban közzé tegyünk, illetve a legfontosabb információk mindig elérhetőek legyenek az érdeklődők számára.

Tartalmas böngészést kívánok!

Király Péter intézményvezető

Május 2022
H K Sz Cs P Szo V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Ezeken a helyeken is megtalálsz:

 

 

Tanulást segítő oldalak

Kiállítás a Dóm Kőtárban

2022.01.04-én iskolánk szakkörös tanulói közül az idősebbek, jutalomként ellátogathattak a Dóm Kőtárba, ahol a Punya című kiállítást tekintették meg. Az interaktív tárlatvezetésnek köszönhetően a gyerekek és mi, pedagógusok is bekapcsolódhattunk a történetbe: Máriaként, leprásként, karavánként, tömegként. A gyerekek megismerkedhettek és beleélhették magukat Lola helyzetébe, ami egy nagyon tanulságos momentuma volt az interaktív tárlatvezetésnek. A kiállítás előtti szituációs játékok még jobban segítették a kapcsolódást a történetekhez. A gyerekek nagyon élvezték a mozgásos szerepjátékokat. Az előadás végén bemutathatták táncukat és elénekelhették a magyar cigány himnuszt, aminek újabb versszakaival is megismerkedhettek. Köszönjük Hoffmanné Toldi Ildikónak és Kovács Izabellának a fantasztikus délelőttöt!