Május 2022

Kiállítás a Dóm Kőtárban

2022.01.04-én iskolánk szakkörös tanulói közül az idősebbek, jutalomként ellátogathattak a Dóm Kőtárba, ahol a Punya című kiállítást tekintették meg. Az interaktív tárlatvezetésnek köszönhetően a gyerekek és mi, pedagógusok is bekapcsolódhattunk a történetbe: Máriaként, leprásként, karavánként, tömegként. A gyerekek megismerkedhettek és beleélhették magukat Lola helyzetébe, ami egy nagyon tanulságos momentuma volt az interaktív tárlatvezetésnek. A kiállítás előtti szituációs játékok még jobban segítették a kapcsolódást a történetekhez. A gyerekek nagyon élvezték a mozgásos szerepjátékokat. Az előadás végén bemutathatták táncukat és elénekelhették a magyar cigány himnuszt, aminek újabb versszakaival is megismerkedhettek. Köszönjük Hoffmanné Toldi Ildikónak és Kovács Izabellának a fantasztikus délelőttöt!