November 2021

Megemlékezés - Október 6.

Az 1848-49-es szabadságharc leverését követő véres megtorlások tetőpontjaként, 1849. október 6-án végezték ki az aradi vértanúkként ismert tizenhárom honvédtisztet és Batthyány Lajost, az első független, felelős magyar kormány miniszterelnökét. Hőseink előtti tiszteletadásként az idei évben is megemlékezést tartottunk. Batthyány Lajos miniszterelnök és a 13 honvédtábornok, Aulich Lajos, Damjanich János, Knézich Károly, Láhner György, Leiningen-Westerburg Károly, Nagysándor József, Pöltenberg Ernő, Török Ignác, Vécsey Károly, Dessewffy Arisztid, Kiss Ernő, Schweidel József és Lázár Vilmos neve elhangzásakor arcképeiket mutatták fel a gyerekek. Az ünnepi műsort az 6. osztályos diákok adták elő Szivósné Bogdán Renáta Babett, Reni néni felkészítésében.