Május 2022

Szépíró Verseny

Ma az iskolánkban megrendezésre került az első szépíràsi verseny az alsó tagozaton tanulók számára. Célunk az, hogy ösztönözzük a gyerekeket a szép, pontos írás gyakorlására, a harmonikus összkép kialakítására, rávilágítsunk a kézírás fontosságára.
Szép számmal indultak a versenyzők minden osztályból. Mindenkinek gratulálunk!
Remélem legközelebb is aktív részvétellel valósul meg a verseny!
1. osztályosok
1. helyezett: Kiss Viktor
2. helyezett: Pápai Amíra
3. helyezett: Lakatos Rikárdó és Orsós Ferenc

2. osztályosok
1. helyezett:  Szilágyi Seherezádé
2. helyezett:   Szilágyi Dániel
3. helyezett:  Bagó Rómeó

3. osztályosok
1. helyezett:  Pápai Krisztián
2. helyezett:  Wéhmann Ketrin
3. helyezett:  Orsós Izabella

4. osztályosok
1. helyezett:  Lakatos György
2. helyezett:  Ignácz Benjamin
3. helyezett:  Görbe Melissza

Húsvétra hangolódtunk

A tanító nénik a tavaszi szünet előtti napon, ünnepváró, interaktív nappal lepték meg a kisdiákokat. Vidáman zajlott a tavaszi szünet előtti utolsó nap. 6 állomás- 6 féle feladat. Volt tojásgurító verseny, tojáskeresés, aszfaltrajzolás és kézműveskedés.

Nagyszerdán a Néri Szent Fülöp felsősei közül néhányan a Kálvária-dombon járták és imádkozták végig Krisztus szenvedéstörténetének stációit. Ajándékok egész sorát vihettük haza a szívünkben: a gyönyörű napsütéstől és környezettől kezdve a gyerekek figyelmén és fegyelmén át egészen a lelkünkbe költöző kegyelemig.
Áldott húsvétot mindenkinek!

Iskolánk a Pécsi Tudományegyetem Partnerintézménye

Iskolánk is elnyerte „A Pécsi Tudományegyetem Partnerintézménye” címet, amelyet azok az intézmények kaptak meg, akik elkötelezettek a pedagógusjelöltek szakmai fejlődésének támogatásában. Március 10- én Király Péter igazgató vette át kitüntető címet és az együttműködést jelképező táblát. A partnerség keretében a szakmai gyakorlat biztosított a hallgatók számára az intézményünkben.

Busójáráson

Iskolánk táncosai közül a nagyobbak idén lehetőséget kaptak és ellátogathattak 2022.03.01-én a Busójárásra. A gyerekekkel az utolsó „téltemető” napon vettünk részt. Az árusok között megnézhették a faragott busó maszkokat, kereplőket és egyéb apró ajándéktárgyakat. A busók és sokac lányok felvonulása után megnéztük a Dunát, ahol jutott idő a kacsa etetésre is. A program zárásaként a Széchenyi téren meghallgattuk a mohácsi tamburások előadását, és megnéztük a máglyagyújtást. A kirándulás farsangi hangulatban, sok nevetéssel, mulatozva telt el.