Október 2021

TeSzedd!

Mi az a TeSzedd!?

A TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akció ma hazánk legnagyobb önkéntes mozgalma. Idén immár kilencedik alkalommal valósul meg. A szemétgyűjtési akció keretében szerte az országban „nagytakarítanak” a TeSzedd! önkéntesei. Azért szervezik meg ezt a mozgalmat minden évben, hogy közösen megtisztítsuk szűkebb-tágabb környezetünket. Az akció összeköti a környezetvédelmet az önkéntességgel, erősíti a közösségi összefogást, segíti a szemléletformálást.

2021.10.20- án iskolánk is csatlakozott az akcióhoz. Tanulóink és tanáraink az iskola területét szebbé, tisztábbá varázsoltàk. A programon a tanulóink aktívan vettek részt.

További képek:

Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért

Iskolánk is csatlakozott az egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért kezdeményhez.
A tanulók és a pedagógusok a rózsafüzér alakjàban álltak fel és imàdkoztak együtt. 🙏 Köszönjük Dani Zsófia hitoktatónknak a szervezést!

Óvodánk is csatlakozott az Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért mozgalomhoz. A gyerekek elkészítették a saját rózsafüzérüket, majd közös imádságon vettünk részt az óvoda dolgozóival és a gyerekekkel.

Vendégünk dr. Orsós Anna

A mai nap vendégünk volt dr. Orsós Anna a PTE BTK egyetemi docense, aki egy rövid beszélgetés után megtanított kórusunknak egy cigány népdalt. A gyerekek nagyon élvezték a tanulást.
Köszönjük, hogy időt szakított ránk és eljött hozzánk!

Megemlékezés - Október 6.

Az 1848-49-es szabadságharc leverését követő véres megtorlások tetőpontjaként, 1849. október 6-án végezték ki az aradi vértanúkként ismert tizenhárom honvédtisztet és Batthyány Lajost, az első független, felelős magyar kormány miniszterelnökét. Hőseink előtti tiszteletadásként az idei évben is megemlékezést tartottunk. Batthyány Lajos miniszterelnök és a 13 honvédtábornok, Aulich Lajos, Damjanich János, Knézich Károly, Láhner György, Leiningen-Westerburg Károly, Nagysándor József, Pöltenberg Ernő, Török Ignác, Vécsey Károly, Dessewffy Arisztid, Kiss Ernő, Schweidel József és Lázár Vilmos neve elhangzásakor arcképeiket mutatták fel a gyerekek. Az ünnepi műsort az 6. osztályos diákok adták elő Szivósné Bogdán Renáta Babett, Reni néni felkészítésében.

Szeptember 30. - A népmese napja

„A mese azért örök, mert a közönsége is örök. Amíg gyerekek vannak, addig mese is lesz, és a gyerekek sem változnak lényegesen, alapállásuk örök. Mert mi a gyerek viszonya a világhoz? Meg akarja ismerni, és meg akarja hódítani, és ebben segít többek között a mese is.”   (Csukás István)

Szeptember utolsó napjàn Benedek Elek születésnapján tartjuk minden évben a Népmese napját. Az idei tanévben 3 mesét olvastunk fel az alsós tanulóink számàra, akik nagy érdeklődéssel figyelték a meséket.